úterý 27. ledna 2015

Znakový jazyk

Vždy mi to přišlo zajímavé ale nikdy jsem to neuměl. Tak jsem se to naučil.

Když se můj zaměstnavatel rozhodl, že kromě kurzů angličtiny, češtiny a čínštiny nově přidá ještě Znakový jazyk - okamžitě jsem podal přihlášku. A nelituji.

Naučit se pár prvních desítek znaků různých nápojů, zvířátek a podobných důležitostí bylo velmi snadné a tak na kurz docházelo více jak deset lidí... Dnes, když už se probírá vyprávění příběhů, jakože gramatika atp. docházíme asi čtyři. Pravidelně asi už jen já a jeden kolega.

V kurzu samotném se ale popravdě (asi jako třeba v kurzu angličtiny) skutečně používaný jazyk příliš nenaučíte. Naštěstí jsme s kolegou již několikrát vyrazili do Brněnské Kavárny patřící unii neslyšících "u Žambocha". (viz web)

Znakovat si s ostatními studenty je prostě něco jiného než se skutečnými neslyšícími či nedoslýchavými, naštěstí jsou hodně otevření a přátelští. Takže vás i rádi a často opraví.

A po tomto pátku už mám za sebou i část maturitního plesu... :)

Je to fajn a po těch pár měsících jsem velmi rád, že jsem se do toho pustil. Přecejen jsem díky tomu poznal nové lidi, místa a snad i trochu svět. Tak uvidíme co mi to ještě přinese.

Navíc můžete znakovku vytáhnout v hospodě a dělat svými znalostmi dojem na okolostojící. :D


Žádné komentáře:

Okomentovat