čtvrtek 17. listopadu 2011

První rok s alternativním hudebním pořadem

Je to už víc jak rok co jsme s bráchem natočily nultý díl hudebního pořadu Quite (který se jmenoval Quiet, ale jedno špatné napsaní, následná koupě domény a vydání třech dílů, než jsem si všiml, že se to jmenuje jinak...) Každopádně děkuji bratrovy, který mi dohodil první rozhovor a já mohl realizovat můj několik let v hlavě držený projekt. 

A jak to vlastně po roce vypadá?

  • Natočily jsme 12 rozhovorů s kapelami (jeden nebyl odvysílán) a jeden z pořadatelkou akce.
  • Byly jsme celkově na třech akcích - ze dvou jsme udělaly reporty.
  • Udělaly jsme šest dílů bez rozhovoru - prostě povídání + klipy (jeden nebyl odvysílán)
  • Což dělá nějaké dvě a půl hodiny povídání a kvalitní hudby.

Abych řekl pravdu, tak mě sledovanost zpočátku trochu zklamala, ale pak mi došlo, že nemůžu čekat tisíce shlédnutí když se zaměřujeme na alternativní, převážně grindovou hudbu. To zase neznamená, že by se na to vůbec nikdo nedíval, ale tuším, že ke dnešnímu dni má nejsledovanější díl kolem 700ti shlédnutí a průměr se drží na nějakých 230ti. Jenže mám do alternativního pořadu cpát v touze po vyšší sledovanosti komerci? Tak jako to dělají jiní? Mám se "prodat"? Nevím. Tak nějak bych se již chtěl ze škatulky grindu vyprostit a dát více prostoru metalu a alternativu. Možná jednou za čas nahlédnou do ryze komerční scény (např. americkej rock), leč bojím se, že bych pak nevěnoval ty hodiny práce dílu, který bude mít sledovanost "jen" dvě stě...

Každopádně pořad má za sebou takovej ten první rozjezdovej a zkoušecí rok, kdy o něm vlastně nikdo pořádně neví (dejte do google "hudební pořad" a kdo je první? Quite), páč se mi nepodařilo navázat spolupráci z žádným internetovým mediem s téhle oblasti. Mám nějaké plány, tak uvidíme zda se mi je podaří realizovat a vytáhnout Quite do vyšších čísel ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat