čtvrtek 17. dubna 2014

Blbnu, kupuju hry, tvrdě dřu a stále jakoby žiju

Určitě jste z pozorovali, že poslední dobou neplním tento úžasný blog příliš velkým množstvím mých ještě úžasnějších blábolů... Tedy alespoň já jsem to zpozoroval. :)

Myslím, že mám o čem psát a dokonce jsem i něco napsal, jen necítím potřebu všechno publikovat. K radosti mi poslední dobou prostě stačí danou věc udělat. Tak jen shrnu nějaké aktuální životní etudy a rádoby zajímavosti, do zbytečně dlouhého textu, který stejně nikdo nebude skutečně číst. ;)

Tento týden jsem v práci ještě neseděl s kocovinou. Minulé týdny tomu bylo totiž jinak. Kombinace pobídek, velké žízně a nešťastné lásky ze mě udělala krátkodobě alkoholika. Je ale sranda popíjet whisky s vaší vyvolenou (tou co vás odmítla) až do rána, dobré dvě hodiny se prospat a pak vyrazit do práce. Párkrát to v různých podobách zopakujete a hned je člověku líp. :D

A super cool novinkou je, že jsem si koupil Videohru! Ha! Možná i první v mém životě! Zaklínač 2 už se hřeje na mém disku... Já hry moc nehraji, víceméně jen občas vyzkouším nějakou tu demoverzi či free2play střílečku... Jenže hry jsou dneska díky digitální distribuci tak neskutečně levný! To už se ani nevyplatí lézt na warforum a otravovat se s uložtem... Geralta jsem koupil na gog.com za sympatické 4 dolary... Spousta her se dá sehnat formou klíče na steam - taková Mafia 2 vyjde na nějakých padesát korun, Bioshock, Bordelands, Dead Island... Takřka stokorunové položky.

Jasně, nejsou to nejvíce nejnovější pecky (a úplně zadarmo jsou ještě lepší!) a pro aktivního hráče nebude tato nabídka asi dostatečně rozsáhlá, ale pro nás ostatní? Paráda. Jen škoda, že se to stejně musí stahovat... 

Mám rozpracované dva herní projekty. Jeden postapo tycoon v úžasné renderované grafice (Fallout hadr!) a jednu střílecí minihru do nějaké soutěže. Na tycoonu je práce jak na kostele (zrovna včera jsem to začal programovat znovu od nuly) ale cíl je vztyčen a budu mít velkou radost, když to dotáhnu do konce. 

Práci mám stále stejnou, dobrou, pohodovou ale mám trochu jiné životní cíle, takže jsem byl již na dvou pohovorech v předních softwarových firmách. Zatím jsem byl sice odmítnut a to i přestože jsem znalostní a schopnostní podmínky vždy splnil... Jen to bohužel u těchto firem není jen o tom, ale netrápí mě to, protože každý pohovor je zajímavá zkušenost, takže teď přemýšlím, kterou další firmu se rozhodnu navštívit (je jich tady jako máku). 

Dneska jsem zase dost máknul na své příručce o programování... Vlastně už tomu dávám finální podobu, za kterou se po publikaci snad nebudu muset stydět. Prostě ze mě bude jeden z milionů lidí, kteří píší e-booky a doufají, že na tom zbohatnou. :D

Taky jsem si na stará kolena koupil Smartphone a protože rád zkouším nové a neznámé věci - zvolil jsem žlutou Nokiu Lumiu s Windows Phone 8. Systém je oproti zaběhlému iOS a Androidu hodně jiný. Každopádně dle mého očekávání skutečně rychlý a snadno ovladatelný, jen jde občas vidět, že ještě není ve vývoji příliš dlouho. Velké plus je, že se ten telefon dá sehnat takřka za pár korun. Mám na toto téma rozepsán nějaký delší text, tak vám ho třeba někdy ukážu.:)

In Flames konečně oznámili nové album... Taky potěšení na duši. :)

Těším se na první TWD larp, další Zombie kemp a snad i Brutal Assault (ať žije techno!). 

A určitě bych vyplodit ještě spoustu dalšího textu, ale nechám si to zase na jindy.

A co vy? Taky většinu svého volného času sedíte v koutě a zíráte do zdi?4 komentáře:

 1. Čumím do zdi a vymýšlím... larpy:)

  OdpovědětVymazat
 2. :D V podstatě sedím v koutě a zírám do zdi... před ní je monitor a na něm filosofie. Tou svou "strategickou" hrou se někdy pochlub.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se později pochlubím.

   Jen jsem to teďka musel začít programovat od začátku (GMS a jeho občasná nefunkčnost je super! :D), ale na druhou stranu jsem tak opravil několik chyb, které byli příliš hluboko na to aby se mi je později chtělo opravovat. Snad se mi to zase nerozbije...

   Ostatní herní projekty jsem tak nějak stopnul - jen jsem si teď udělal takovou minihru, ale o té asi písnu na krevetu.

   Vymazat
 3. Ve svém volném čase se koukám na duchapovznášející seriály, čtu si nebo se kochám viktoriánskými post-mortem obrázky.

  OdpovědětVymazat